Nowa edycja 2024 niesie zmiany ostatecznie dostosowujące nowe książki do wymagań matury od 2024 i kolejnych, ale jednocześnie zachować kompatybilność dla wcześniejszych roczników maturzystów. Zmieniono czcionkę, zapis wzorów chemicznych na profesjonalny, utrzymaliśmy najnowsze i obowiązujące nazewnictwo.
Arkusz z maja 2023 pokazał jednoznacznie, że wystarczyło solidnie przerobić Zbiory Witowskiego aby zbliżyć się do wyniku 100%. Każda z czynności sprawdzanych w arkuszu majowym miała swoje odbicie, pochodzenie w Zbiorach Witowskiego, bez sięgania po książki innych wydawnictw!
W nowej edycji dodane zostały kolejne zadania zawierające kolorowe rysunki i zdjęcia i w zbiorach jest ich już prawie 200.
Fenomen Zbiorów Witowskiego polega na tym, że można po nie sięgnąć już w pierwszej klasie liceum, i systematycznie, tydzień po tygodniu przerabiać dział po dziale, zadanie po zadaniu. Albo rozpocząć pracę dopiero w klasie maturalnej, ale wówczas wystarczy wykonać zadania oznaczone obwódką (matura 2023 – nowość), czarnym paskiem (tzw. nowa matura 2015-2021) lub szarym (tzw. stara matura 2002-2021).
Każdy maturzysta czy student powie, że najważniejsze to przerobić wszystkie zadania CKE i OKE. A one absolutnie wszystkie w Zbiorach Witowskiego są. Starannie oznaczone i ułożone. Dlatego na koniec pracy ze Zbiorami Witowskiego nie ma potrzeby rozwiązywania arkuszy CKE, bo mamy je przerobione.
Od edycji 2020 wprowadzono nowy, większy, wygodniejszy format. Od edycji 2023 dodano kolejne trzy nowe działy w chemii, a od edycji 2024 kolejny: dotyczący widm, spektroskopii itp. itd…
Wydawnictwo na bieżąco dostosowuje wymagania i zadania do obecnej matury, jak też tej najnowszej w roku 2023. I co kluczowe – Dariusz Witowski – redaktor zbiorów jest egzaminatorem od początku istnienia CKE i uczestniczy w szkoleniach i sesjach poprawy prac maturalnych – tylko taka aktywność daje wiedzę i doświadczenie, pozwalającą na umiejętne tworzenie zadań testowych;
Od edycji 2022 zmieniony został nie tylko format ale układ treści wszystkich czterech tomów (nowy Spis Treści i NOWE DZIAŁY poniżej) oraz dodane zostały kolorowe rysunki, aby spełnić oczekiwania obecnych maturzystów, być w zgodzie z wymaganiami CKE, a więc być gotowymi do pracy w nowym 4-letnim liceum.
NOWY Tom 1 – edycja 2024 (419 stron) zawiera:
- PODSTAWOWE WIADOMOŚCI O WŁAŚCIWOŚCIACH PIERWIASTKÓW BLOKÓW s, p, d (wydzielono działy: Siarka, Krzem, Azot, Węgiel, Glin, Fosfor, Tlen, Cyna, Chlorowce, Bor, Miedź, Srebro, Chrom, Mangan, Żelazo, Złoto),
- Rodzaje roztworów, mieszanin i sposoby ich rozdzielania,
- PODSTAWOWE OBLICZENIA CHEMICZNE (wydzielono działy: Mol, Stechiometria, ustalanie wzorów, stosunki molowe, objętościowe, prawa gazowe, wydajność reakcji…),
- STĘŻENIA (procentowe, molowe, przeliczanie , rozcieńczanie i zatężanie roztworów, zastosowanie stężeń w reakcjach chemicznych, stężenia jonów…),
- ROZPUSZCZALNOŚĆ,
- Obliczenia dotyczące HYDRATÓW,
- Obliczenia dotyczące MIESZANIN.
Rozwiewamy wątpliwości. Sprawdź sekcję Q&A
1. Sprawdź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zwróć szczególną uwagę na tytuł, autora, wydawnictwo.
3. Upewnij się, że wymienione dane znajdują się na karcie opisywanego produktu.