INFORMATYKA NA CZASIE 2 LO ZR PODRĘCZNIK NE 2020

INFORMATYKA NA CZASIE 2 LO ZR PODRĘCZNIK NE 2020

Ostatnie sztuki w magazynie
64,50 zł
Brutto
"Informatyka na czasie 2. Zakres rozszerzony dla szkół ponadpodstawowych" jest podręcznikiem przeznaczonym dla uczniów liceum czy technikum, które realizują program na poziomie rozszerzonym

help_outlineZapytaj o produkt
INFORMATYKA NA CZASIE 2 LO ZR PODRĘCZNIK NE 2020

INFORMATYKA NA CZASIE 2 LO ZR PODRĘCZNIK NE 2020

"Informatyka na czasie 2. Zakres rozszerzony dla szkół ponadpodstawowych" jest podręcznikiem przeznaczonym dla uczniów liceum czy technikum, które realizują program na poziomie rozszerzonym

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Opis

"Informatyka na czasie 2. Zakres rozszerzony dla szkół ponadpodstawowych" jest podręcznikiem przeznaczonym dla uczniów liceum czy technikum, które realizują program na poziomie rozszerzonym.

Podręcznik składa się z teoretycznego omówienia takich działów, jak algorytmy na liczbach całkowitych i tekstach, rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem struktur danych, metody algorytmiczne. Każdy z tych działów jest podzielony na pomniejsze. Dzięki teoretycznemu omówieniu każdego z rozdziałów uczeń zdobywa wiedzę potrzebną do praktycznej analizy tych zagadnień, rozwiązując ćwiczenia znajdujące się na końcu każdego pomniejszego tematu. Publikacja pokazuje krok po kroku, jak wykonywać kolejne czynności.

Podręcznik również zawiera wiele praktycznych udogodnień. Zaznaczenie najważniejszych informacji, podsumowania, estetyczne tabele są przydatnymi dodatkami w nauce. Książka zachęca do samodzielnego poszerzania wiedzy poprzez przybliżanie uczniom ciekawych zagadnień i inspirujących historii. Na końcu każdego dużego działu znajduje się test sprawdzający wiedzę ucznia. Natomiast na końcu podręcznika znajduje się propozycja projektu zespołowego, który jest zachętą do ćwiczenia umiejętności zespołowych oraz odnajdywania swojej roli w grupie.

Publikacja pomoże w przygotowaniu do egzaminu zawodowego z teorii oraz będzie idealną pomocą przygotowującą ucznia do matury z informatyki na poziomie rozszerzonym.

Spis treści

1. Algorytmy na liczbach całkowitych i tekstach- str. 7

Kartka z historii - str. 8

1. Od problemu do programu - str. 10

1.1. Od problemu do algorytmu - str. 10

1.2. Sposoby zapisu algorytmów - str. 15

1.3. Od algorytmu do programu w języku C++ - str. 18

2. Systemy liczbowe i reprezentacja danych w komputerze - str. 27

2.1. Systemy liczbowe - str. 27

2.2. Reprezentacja liczb całkowitych w komputerze - str. 32

2.3. Reprezentacja znaków i napisów - str. 36

2.4. Operacje logiczne, reprezentacja wartości logicznych - str. 40

2.5. Reprezentacja obrazów, dźwięków i animacji - str. 43

3. Algorytmy zamiany reprezentacji liczb między systemami

liczbowymi - str. 48

3.1. Algorytm zamiany reprezentacji liczby z dziesiętnej na dwójkową - str. 48

3.2. Algorytmy zamiany liczby dwójkowej na dziesiętną - str. 50

3.3. Uogólnienie algorytmów zamiany reprezentacji liczb

między systemami pozycyjnymi - str. 53

3.4. Algorytm szybkiego podnoszenia do potęgi - str. 57

4. Czy to jest palindrom? - str. 61

4.1. Sprawdzamy, czy wyraz jest palindromem - str. 61

4.2. Znajdujemy słowa palindromy w zdaniu - str. 64

4.3. Sprawdzamy, czy zdanie jest palindromem - str. 69

5. Czy ta liczba jest pierwsza? - str. 73

5.1. Liczby pierwsze i złożone - str. 73

5.2. Sprawdzamy, czy liczba jest pierwsza - str. 75

5.3. Rozkładamy liczbę na czynniki pierwsze - str. 79

5.4. Liczby bliźniacze - str. 81

6. Działania na liczbach w systemach innych niż dziesiętny - str. 86

6.1. Dodawanie liczb w różnych systemach pozycyjnych - str. 86

6.2. Odejmowanie liczb w różnych systemach pozycyjnych - str. 90

6.3. Mnożenie liczb w różnych systemach pozycyjnych - str. 94

6.4. Dzielenie liczb w różnych systemach pozycyjnych - str. 98

7. Algorytm Euklidesa i działania na ułamkach - str. 102

7.1. Algorytm Euklidesa z wykorzystaniem odejmowania - str. 102

7.2. Algorytm Euklidesa z wykorzystaniem dzielenia - str. 106

7.3. Reprezentacja liczb wymiernych - str. 109

7.4. Dodawanie i mnożenie liczb wymiernych - str. 110


Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź najczęstsze pytania i odpowiedzi

Kto napisał "Informatyka na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe"?
Autorem podręcznika jest Maciej Borowiecki.
Jest autorem paru podręczników, ale te treści są wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele materiałów edukacyjnych, skupiając się na zgłębianiu dziedziny nauczania. Wynikać to może przykładowo z konieczności nieraz wyczerpującego zaangażowania w proces katalogowania treści. Nie u każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Podręcznik "Informatyka na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe" został opublikowany przez Wydawnictwo Nowa Era.


Jaki jest numer zatwierdzenia MEN tego podręcznika?
Numer dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego to 1037/2/2020. Nr MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręczniku szkolnym informuje nauczyciela o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku edukacyjnego. Jako ciekowostkę zaznaczamy, że termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Zgadza się, podręcznik jest zgodny z obowiązującymi w dniu przyznania numeru wytycznymi programu szkolnego. Podręcznik został opisany numerem dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co oznacza, że został zweryfikowany w kwestii merytorycznym.


Skąd mam wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
By zwiększyć prawdopodobieństwo udanych zakupów książek szkolnych:
1. Sprawdź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zwróć szczególną uwagę na zgodność tytułu, nr MEN, autorów, nazwę wydawnictwa.
3. Sprawdź, czy wymienione szczegóły znajdują się na stronie kupowanego produktu.


Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Informatyka na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe"?
Tytuł ten należy do popularnej serii edukacyjnej Informatyka na czasie.
Wraz z innymi składowymi cyklu, podręcznik ten ma na celu dostarczenie spójnych materiałów dydaktycznych, które pomogą ich studentom rozwijać wiedzę i umiejętności w sposób zorganizowany oraz systematyczny.


Jakiego zakresu wiedzy jest podręcznik Informatyka na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe?
Ta książka jest przeznaczona do wykorzystania na poziomie rozszerzonym. Przygotowana dla uczniów mocniej zaawansowanych.


Do której klasy i na jakim poziomie nauki jest wymagany ten podręcznik?
Książka jest przeznaczona dla uczniów klas LO 2. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, by dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.

W kontekście którego przedmiotu ta książka jest potrzebna?
Podręcznik wydano do nauki przedmiotu informatyka.


Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
Książka ma 344 stron.
Jest wypełniona treścią edukacyjną uatrakcyjnioną graficznie. Zawarto w niej wartościowe, starannie dobrane informacje, które utrwalają wiedzę z danego zakresu.


Jaka jest data wydania podręcznika "Informatyka na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe"?
Ten podręcznik został wydany w 2020 roku. Podręcznik "Informatyka na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe" od lat jest cenionym źródłem wiedzy i narzędziem dla wielu szkół. Przez ten okres pozyskał zaufanie nauczycieli, co świadczy o jego wartości edukacyjnej.


Jakiego rodzaju okładkę ma ten podręcznik?
Podręcznik został wydany w miękkiej oprawie. Dzięki temu, że nie waży zbyt dużo, z łatwością można ją wrzucić do szkolnego plecaka lub torby.


Co, oprócz podręczników, warto kupić na nowy rok szkolny?
Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze nabycie odpowiednich zeszytów! Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść pewnie i w dobrym stylu. Dedykowane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a wręcz dodać nieco pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź kolekcję do szkoły, z którą, w naszej opinii, warto wejść w nowy rok szkolny.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły produktu

2080456
1 Przedmiot
Nowy
Product added to wishlist