Klasyka mistrzów Cyprian Kamil Norwid Wybor poezji

Klasyka mistrzów Cyprian Kamil Norwid Wybor poezji

Ostatnie sztuki w magazynie
22,90 zł
Brutto
"Bo piękno na to jest, by zachwycało.

help_outlineZapytaj o produkt
Klasyka mistrzów Cyprian Kamil Norwid Wybor poezji

Klasyka mistrzów Cyprian Kamil Norwid Wybor poezji

"Bo piękno na to jest, by zachwycało.

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Opis

"Bo piękno na to jest, by zachwycało..." - pisał Cyprian Kamil Norwid. Zachwyć się i Ty pięknem poetyckiego słowa, sięgnąwszy po jego "Wybór poezji" w opracowaniu i z posłowiem Agnieszki Nożyńskiej-Demianiuk.

W książce znajdziesz najbardziej znane poetyckie utwory Norwida opatrzone komentarzem polonistki, teolożki i publicystki Agnieszki Nożyńskiej-Demianiuk, autorki wielu książek przeznaczonych dla młodego czytelnika. To niezwykle cenna pomoc podczas zagłębiania się w wiersze Norwida, ich lektura nie jest bowiem łatwa. Twórczość poety jest przesiąknięta niedopowiedzeniami i pełna niejednoznaczności, a jej zrozumienie nastręcza trudności nawet filologom. Interpretacja poezji Norwida wymaga ogromnego wysiłku intelektualnego.

Cyprian Kamil Norwid jest jednym z najważniejszych przedstawicieli polskiej dziewiętnastowiecznej literatury. To mistrz słowa, którego dorobek łączy romantyzm z elementami klasycyzmu, autor liryków i poematów; w jego twórczości znajdują się również dramaty oraz utwory prozatorskie. Norwid parał się też malarstwem - do czasów współczesnych przetrwały cztery obrazy olejne autorstwa poety.

Zbiór poezji Norwida został opublikowany w serii Klasyka Mistrzów oficyny wydawniczej Ibis. W tej samej serii ukazały się dzieła dwóch innych polskich romantyków: Adama Mickiewicza oraz Juliusza Słowackiego, a także poezje Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego czy Bolesława Leśmiana.

Szczegóły produktu

2056907
1 Przedmiot
Nowy
Product added to wishlist