Zapewne każdy słyszał twierdzenie, jakoby trawa zawsze była bardziej zielona tam, gdzie nas nie ma. Czy faktycznie gdzie indziej jest piękniej niż u nas? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na te interesujące pytania, ta książka bez wątpienia Ci ich udzieli - i to w wyjątkowo humorystyczny sposób!
Czy wiesz, kto jest odpowiedzialny za śmierć 150 tysięcy Amerykanów? Który kraj jest zagrożony wojną domową? Gdzie żyje się niemalże jak w więzieniu, pod stałą kontrolą? Czy wiesz, który region świata jest tak skomplikowany, że bije na głowę partię w szachy z botem komputerowym? Dlaczego Namibia, delikatnie mówiąc, strzeliła focha w kierunku narodu niemieckiego? Jakie są absurdy i ironie we wschodnich i zachodnich częściach świata? Gdzie indziej wcale nie jest piękniej niż u nas.
W mistrzowski sposób autor, czyli Grzegorz Dobiecki, punktuje nonsensy zza polskiej granicy. Znany ze swojego humoru, wnikliwości i błyskotliwości dziennikarz Grzegorz Dobiecki opowiada o terrorze, obalaniu znanych pomników i grach prosto z medialnej, politycznej sceny. Z boku zawsze widać więcej!
Książka "Świat z boku. Absurdy zagranicy" należy do cyklu znanego dziennikarza, który specjalizuje się w tematyce polityki zagranicznej - Grzegorza Dobieckiego. Dziennikarz na co dzień prowadzi program "Dzień na świecie" w popularnej stacji Polsat News. Seria nazywa się "Świat z boku" i możesz ją znaleźć w podcaście Dariusza Rosiaka "Raport o stanie świata". Z tego cyklu dowiesz się, o czym na świecie nie mówi się na głos!
Opinie o książce
Grzegorz Dobiecki to dziennikarz w naszym imieniu. Bo satyra to najlepsze i jedyne antidotum, terapia i ostrzeżenie przed głupotą i podłością wielkich i mniejszych tego świata.
Andrzej Poniedzielski
To zestaw niebanalnych, a nawet – zaryzykuję – niebinarnych spostrzeżeń. Autor mówi do nas o zupełnie innym, bardziej skomplikowanym świecie. Bawmy się jego słowem i cytujmy znajomym, bo to niezwykła kronika naszych czasów.
Dariusz Rosiak
O autorze
Grzegorz Dobiecki urodził się dawno temu w Warszawie. Skończył prawo na UW z wyróżnieniem, ale bez zapału. Bardziej mu się podobało dziennikarstwo, zwłaszcza radiowe. Zaczynał w Radiokurierze u Andrzeja Turskiego. Od stanu wojennego pracował w Radio France Internationale i emigracyjnym Video Kontakcie. Później został paryskim korespondentem multimedialnym (TVP, „Polityka”, „Rzeczpospolita”, RMF FM). Z Francją, gdzie mieszkał w sumie 26 lat, pozostaje związany rodzinnie i emocjonalnie, co daje się zauważyć. Od 2008 r. w Polsat News jest senior-redaktorem magazynu Dzień Na Świecie. Ostatnio dręczy felietonami słuchaczy podcastu Raport o Stanie Świata.