MATEMATYKA NE 1 LO P+R PODRĘCZNIK BABIAŃSKI

MATEMATYKA NE 1 LO P+R PODRĘCZNIK BABIAŃSKI

Ostatnie sztuki w magazynie
43,50 zł
Brutto
Mówi się, że matematyka jest królową nauk. I jest w tych słowach wiele prawdy

help_outlineZapytaj o produkt
MATEMATYKA NE 1 LO P+R PODRĘCZNIK BABIAŃSKI

MATEMATYKA NE 1 LO P+R PODRĘCZNIK BABIAŃSKI

Mówi się, że matematyka jest królową nauk. I jest w tych słowach wiele prawdy

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Opis

Mówi się, że matematyka jest królową nauk. I jest w tych słowach wiele prawdy. Spotykamy ją w każdej dziedzinie życia.. Matematyka jest uniwersalnym językiem uczonych. Każda dziedzina wiedzy ma swoje teorie, które zapisuje się w postaci matematycznych schematów i wzorów. I nie chodzi tu jedynie o dyscypliny ścisłe jak fizyka czy chemia.

Prawa ewolucji, mechanizmy obserwowane w ekologii, a nawet teorie psychologiczne często obrazuje się w postaci rozmaitych X-ów i Y-ów. Statystyka, ekonomia, informatyka to tylko niektóre dziedziny wiedzy i życia, w której bez znajomości matematyki daleko byśmy nie zaszli.

W trakcie edukacji szkolnej kładzie się duży nacisk na poznanie algebry, geometrii czy logiki. Pozwala to w obecnym i późniejszym życiu lepiej rozumieć świat, rządzące nim prawa i po prostu sprawniej i wydajniej funkcjonować. Właśnie w związku z tym wiedza i umiejętności matematyczne są też często weryfikowane na egzaminach podsumowujących kluczowe etapy kształcenia. Niniejszy podręcznik ma właśnie na celu zapoznanie uczniów z podstawami i bardziej zaawansowanymi zagadnieniami z zakresu matematyki.

“Matematyka 1. Zakres podstawowy i rozszerzony” została opracowana przez autorów będących niekwestionowanymi autorytetami w swojej dziedzinie i jest zgodna z podstawą programową i innymi wymaganiami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Spełnia także wymóg wieloletniości (MEN: 360/1/2011/2015).

Każdy dział tematyczny zwieńczony został trzema zestawami powtórzeniowymi. Dzięki nim uczeń będzie miał szansę zweryfikować i utrwalić nabytą podczas lekcji wiedzę i umiejętności. Wydawnictwo Nowa Era oraz autorzy - Wojciech Babiański, Dorota Ponczek oraz Lech Chańko - zadbali o to, by podręcznik przekazywał wiedzę w sposób zrozumiały, klarowny i przyjazny, a przy tym służyć mógł przez długie lata.

Szczegóły produktu

1035301
1 Przedmiot
Nowy
Product added to wishlist